YOGA-CORE z Kaliną | Joga w Krakowie - MAYURAYOGA-CORE z Kaliną | Joga w Krakowie - MAYURA
YOGA-CORE z Kaliną
YOGA-CORE z Kaliną

Zapraszamy na nowe zajęcia YOGA-CORE z Kaliną ??
W czwartki 17.00 – 18.15 – zapisy otwarte?

Intensywne zajęcia nastawione na wzmocnienie i stabilizację ciała z wykorzystaniem ćwiczeń jogi. Przede wszystkim skupimy się nad rozwojem tak zwanego „core” (głębokich mięśni brzucha, grzbietu, dna miednicy i przepony), pracować będziemy również nad siłą pośladków, barków, dłoni i stóp. Nie zabraknie świadomej kontroli oddechu.

„Core” – z ang. „rdzeń” – nazwa określająca grupę mięśni odpowiedzialnych za stabilizację okolicy środka ciężkości ciała, ich dobra kondycja ma kluczowy wpływ na wydajność i bezpieczeństwo ciała w ruchu. Silny core, który po polsku możemy nazwać centrum, jest podstawą do wykonywania pozycji odwróconych, balansów i zdrowych wygięć do tyłu. Ma również zasadnicze znaczenie praktycznie w każdym sporcie, a co najważniejsze – przyczynia się do utrzymania prawidłowej postawy, dobrego samopoczucia i zdrowia w życiu codziennym.

Polecam uwadze osób, które czują że w ciele brakuje im zwartości i siły potrzebnej do wykonywania niektórych pozycji, jak również wszystkim, którzy chcieliby odnaleźć więcej energii w swojej praktyce, przygotować ciało do wzmożonej aktywności fizycznej, lub po prostu ogólnie się wzmocnić.

Poziom trudności będzie dostosowany do możliwości uczestników.