Instruktorzy

Malwina Rzonca

Malwina Rzonca

Współzałożycielka Mayury. Jogę praktykuje regularnie od roku 2000. Uczyła się w szkole Beaty Jamińskiej i Konrada Kocota. Uczestniczyła w licznych warsztatach prowadzonych przez nauczycieli z Polski i zagranicy: Romana Grzeszykowskiego (Polska), Katarzynę Pilorz (Polska), Ratanlala C.Shaha (Indie), Corine Biria (Francja), Deana Lerner (USA), Ritę Keller (Niemcy), Lois Steinberg (USA), Stephane Lalo (Francja), David Meloni (Włochy). Brała udział w kursach intensywnej praktyki prowadzonych przez Faequ’a Biria w Blacons (Francja). Uczy jogi od roku 2002. Wcześniej, przez 5 lat, prowadziła zajęcia z gimnastyki i tańca. Przez kilkanaście lat związana była z tańcem współczesnym. Była też nagradzana na międzynarodowych konkursach tańca współczesnego, za choreografie własnego autorstwa.  Jest absolwentką Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Ukończyła kurs instruktora rekreacji ruchowej, specjalność: fitness – ćwiczenia psychofizyczne, w oparciu o system hatha jogi.

Julian Tomaszuk

Julian Tomaszuk

Współzałożyciel Mayury. Dyplomowany nauczyciel hatha jogi, z wykształcenia artysta-rzeźbiarz. Jogę praktykuje od 2002 roku. Uczył się u cenionych nauczycieli z Polski i z zagranicy, Konrada Kocota, Romka Grzeszykowskiego, Faequ’a Biria, Lois Steinberg, Deana Learnera. Pogłębia swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach, najbardziej jednak ceni sobie zdobywanie doświadczenia poprzez praktykę własną. Uczy od roku 2005, posiada uprawnienia państwowe.

 

 

Kalina Tomaszuk

Kalina Tomaszuk

Studiowała filozofię na Uniwersytecie Jagielońskim. Jest młodą, ale doświadczoną nauczycielką.  Dzięki temu, że obydwoje jej rodzice są nauczycielami jogi, zaczęła ćwiczyć już w ósmym roku życia. Świadomość ciała rozwijała więc od najmłodszych lat. Brała udział w licznych warsztatach w Polsce i zagranicą: u Stephane Lalo, Lois Steinberg, Corine Biria, Faeq’a Biria, Ratanlala C.Shaha, Malwiny Rzoncy, Magdy Kapeli i Romana Grzeszykowskiego. Własne zajęcia prowadzi od 2011 roku. W tym roku ukończyła kursy: „Aktywność fizyczna kobiet w ciąży” oraz „Aktywność fizyczna kobiet po porodzie”, prowadzone przez doświadczoną fizjoterapeutkę mgr Joannę Kmieć-Nowakowską. “Obecnie dostosowuję swoją praktykę do nowego stanu, jakim jest ciąża, stąd pomysł na rozpoczęcie pracy z kobietami będącymi w podobnym momencie życia.”

 

 

 Iza Kleśny

Iza Kleśny

Praktykę jogi rozpoczęła w Szkole Jogi Beaty Jamińskiej w 2001 r. Od tego czasu rozwija swoją praktykę poprzez uczestnictwo w warsztatach różnych nauczycieli: Konrada Kocota, Katarzyny Pilorz, Faeq’a Biria, Ratanlala Shaha, Sharata Arora czy Corine Biria. Dwukrotnie uczestniczyła w miesięcznym kursie w Instytucie Jogi B.K.S Iyengara w Punie, w lutym 2009 i 2012. W czerwcu 2015 r. uzyskała stopień Junior Intermediate II. Absolwentka etnologii i antropologii kultury na UJ.

 

 

Wojtek Komadowski

Wojtek Komadowski

Certyfikowany nauczyciel jogi Iyengara, praktykuje od 2001 r. Zaczynał w Szkole Jogi Beaty Jamińskiej w Krakowie, gdzie po kilku latach praktyki rozpoczął również asystowanie w zajęciach. Praktykując regularnie metodę Iyengara brał udział w warsztatach prowadzonych przez nauczycieli seniorów z kraju i z zagranicy. W 2006 r. obronił prace magisterską “Efekty uprawiania Hatha Jogi w opinii praktykujących – uczniów i nauczycieli” w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W czerwcu 2008 r. uczestniczył w miesięcznym kursie w Indiach praktykując jogę w Instytucie Iyengara w Punie. W grudniu 2011 r. uzyskał stopień Introductory II.

 

Magdalena Niedzielska-Szurmant

Z wykształcenia tłumaczka symultaniczna języka włoskiego i niemieckiego, od wielu lat w kabinie, od kilku również na macie. Pierwsze kroki stawiała pod okiem Malwiny i Juliana, powoli joga stawała się stałym elementem w jej życiu, aż przyszedł czas na kurs nauczycielski u Romana Grzeszykowskiego. Regularnie uczestniczy w warsztatach i szkoleniach cenionych nauczycieli z Polski i z zagranicy, m.in. Romana Grzeszykowskiego, Konrada Kocota, Nataszy Moszkowicz, Bartka Miklasa, Kamy Watychowicz, Carrie Owerko, Davida Meloniego.