Hipnorelaks – powrót do równowagi
Hipnorelaks – powrót do równowagi

Jeśli chcesz zadbać o siebie lepiej, to sesja relaksu w transie może być rozwiązaniem dla Ciebie. Zapraszamy już w najbliższy poniedziałek, do stylowych i gościnnych wnętrz Szkoły Jogi “Mayura” w centrum Krakowa przy ul. Krupniczej 8/2. Sesja ma charakter pilotażowy i jest bezpłatna! Prosimy o zapisy mailowe: malwina@jogawkrakowie.pl

Dla kogo?
Jedno pytanie. Czy w wolnym czasie oglądasz, czytasz, słuchasz, grasz, rozmawiasz. Tak? Czy wiesz, że w takim razie zamiast odpoczywać, twój mózg pozostaje cały czas na wysokich obrotach, a Ty pewnie uważasz, że to jest relaks… Hmmm…? Nie ma w tym nic dziwnego. W XXI wieku relaks kojarzymy bardziej z rozrywką niż regeneracją własnych zasobów. Jednocześnie wiele osób narzeka na brak skupienia, drażliwość, niepokój, znudzenie, sezonową depresję, chroniczne zmęczenie, wypalenie zawodowe, spadek jakości swoich relacji z ludźmi, obniżenie formy fizycznej, kłopoty ze snem … Brzmi znajomo?
Zarówno Twoje ciało jak i umysł potrzebują głębokiego relaksu by sprawnie funkcjonować na co dzień;
fizycznie,
emocjonalnie,
w domu,
w pracy,
w relacjach z bliskimi
i najważniejsze w relacjach z samym sobą.
Trans to stan. Hipnoza to metoda wprowadzania mózgu w ten stan. Doskonałe skupienie umożliwia powrót do wewnętrznej równowagi, a trans to właśnie stan doskonałego skupienia.
Cel sesji:
Relaks: Regeneracja zasobów. Uzyskanie poczucia spokoju płynącego z dobrego samopoczucia fizycznego i wyciszonego umysłu.

Efekty sesji:
Sesja może działać wzmacniająco zarówno na poziomie ciała – np.: przyspieszyć rekonwalescencję, wpłynąć na wzmożone oczyszczanie organizmu, ułatwić zasypianie, jak i na poziomie emocji – wzmocnić stabilność psychiczną i zaufanie do własnych emocji, decyzji, działań oraz zredukować niepokój i poprawić nastrój.
Efekty będą się utrzymywać od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od Twojego poziomu stresu i Twojej podatności na hipnozę.

Co będziemy robić?
W trakcie sesji leżymy swobodnie na matach i podążając za głosem prowadzącej, najpierw, relaksujemy poszczególne części ciała, stopniowo wyciszając myśli i zatrzymując dialog wewnętrzny. Następnie wejdziemy trans, by osiągnąć szczególne skupienie na celu sesji i doświadczyć wzmacniającego potencjału wyjątkowego stanu jakim jest transu. (Maty i koce będą dostępne na miejscu)

Dlaczego hipnoza?
Trans jako naturalny stan ludzkiego mózgu można porównać do pokoju, w którym widać tylko jedną płonącą świecę. Patrzysz i widzisz tylko płomień. Tak jak Twój wzrok koncentruje się wyłącznie na płomieniu, tak mózg w transie koncentruje się wyłącznie na przekazywanych mu sugestiach. To wyjątkowe skupienie jest możliwe tylko, gdy w mózgu dominują fale THETA*. Natomiast właściwa sformułowana treść indukcji hipnotycznych, czyli sugestii opracowanych przez osobę prowadzącą sesję, oferuje możliwość praktyki na poziomie ciała (zdrowie fizyczne), świadomości (historia osobista, zachowania, związki, relacje) i podświadomości (treści nieświadome – np. przekonania o własnych ograniczeniach i możliwościach, traumy, lęki, fobie, niepokoje, wzorce z dzieciństwa itd.)

Prowadząca:
Patrycja Musiał – hipnozę wykorzystuje z powodzeniem w swojej pracy coachingowej, jej zasady i możliwości zgłębia od dwóch lat, szkoli się w Instytucie Kognitywistyki Macieja Bennewicza, korzysta z metod Miltona Ericksona i najnowszych badań nad relacjami naszego ciała z świadomym i nieświadomym umysłem.
Prowadząca jest certyfikowanym Coachem i pracuje zgodnie z etycznymi standardami European Mentoring Coaching Council.

* “Fale theta są najczęściej występującymi falami mózgowymi podczas medytacji, transu, hipnozy, intensywnego marzenia, intensywnych emocji. Świadomość przy tej częstotliwości pozwala na kontrolowanie bólu fizycznego, a w skrajnych przypadkach nawet krwawienia. Dla tej częstości tok myśli staje się niespójny i zanikają związki logiczne, co wyraźnie widać na przykładzie myślenia w czasie marzeń sennych. “
Żródło: Wikipedia.pl